4G модеми з антеною
4G модеми із зовнішньою антеною
Для будь-якого користувача інтернетом, будь то новачок або досвідчений користувач, важливо щоб доступ в мережу був простим, з'єднання стабільним, а швидкість завантаження висока. У зв'язку з цим дедалі більшої популярності набувають бездротові комунікаційні технології. Для вирішення завдання використовують 4G модеми із зовнішньою антеною, які дозволяють отримати високошвидкісний сигнал у будь-якому регіоні, де є покриття мобільного оператора.
Види 4G модемів з можливістю підключення зовнішньої антени
На зміну стандарту третього покоління в Україну надійшли прогресивні технології LTE. Якщо раніше швидкість до 63 Мб/с не давала можливості займатися геймінгом, обмінюватися великими файлами, переглядати відеоконтент або спілкуватися по відеозв'язку у високій якості, то протоколи 4G на швидкості до 150 Мб/с дозволяють вирішувати будь-які завдання в режимі реального часу.
Використання 4G модему в тандемі із зовнішньою антеною гарантує отримання стійкого з'єднання та високої швидкості прийому передачі сигналу бездротовим каналом, що дає можливість доступу до всесвітньої павутини під час поїздок або в зоні з недостатньо сильним покриттям. Пристрої відрізняються компактними розмірами. Їх можна завжди мати під рукою, транспортуючи в кишені чи дамській сумочці. Крім основної функції, аксесуари виконують додаткові. Наприклад, USB модеми є флеш накопичувачами. Користувач може зберігати певний обсяг необхідної інформації.
4G Модем із зовнішньою антеною та вбудованим модулем Wi-Fi дозволить не тільки насолодитися інтернетом одному користувачеві, але й створить локальну мережу, до якої в радіусі дії бездротовим каналом можна підключити ще кілька абонентів. У цьому стійкість сигналу не порушиться, а швидкість приема-передачи не зменшиться. Параметри зони Wi-Fi та кількість підключень залежить від технічних можливостей тієї чи іншої моделі гаджета. Варто відзначити, що швидкість інтернет при використанні зовнішньої антени зростає в 2 - 2,5 рази, це означає, що в регіонах зі слабким покриттям 4G можна отримати цілком стабільне і швидкісне з'єднання.
Критерії вибору та особливості зовнішніх антен
Підбирати 4G антену потрібно зі знанням справи. Необхідно врахувати всі нюанси та узгодити потенціал диполя з конкретними умовами застосування:
- техніко-експлуатаційні характеристики модему;
- особливості рельєфу місцевості;
- наявність природних перешкод по дорозі проходження сигналу;
- відстань до найближчої базової станції мобільного оператора;
- складність завдань, що виконуються в мережі.
Будь-яка антена посилить сигнал, але, щоб це збільшення було максимальним, необхідно визначитися з типом диполя. Виробники пропоную два види зовнішніх антен:
- Зовнішні спрямовані дії, які необхідно встановлювати на дах будинку або окрему щоглу не нижче 4 – 5 м і направляти у бік БС. Зазвичай їх використовують у заміських будинках чи дачних ділянках.
- Всеспрямовані або кімнатні диполі призначені для підключення у квартирі або приватному будинку. Застосовуються за умов щільної міської забудови. Є версія автомобільної антени цього типу.
Приймальна здатність антени безпосередньо залежить від коефіцієнта посилення, що вимірюється в Дб. Якщо відстань до базової станції стільникового 4G оператора, а в Україні це компанії Vodafone, LifeCell, Київстар, 20 км і більше, слід використовувати антени спрямованої дії з коефіцієнтом 21 Дб або 32 Дб. Найпотужнішою вітчизняною антеною вважається Double Force 32 Дб. Її за оригінальну конструкцію у вигляді двох спарених диполів називають антеною решіткою. Double Force здатна посилити сигнал з відривом 30 –40 км. Вона стане незамінним інструментом в умовах лісистої місцевості, багатоповерхової забудови та ще за межею мегаполісу.
У міській місцевості 4G модем доцільніше укомплектувати всеспрямованою антеною. Вона проста в підключенні та не займе багато місця у просторі кімнати. Для кріплення використовується магнітна подушка, присоска чи кронштейн. Коефіцієнт посилення таких антен, в залежності від моделі, може дорівнювати 5 Дб, 10 Дб, 12 Дб і 16 Дб. Диполь використовують в умовах квартири, автомобіля чи яхти.
Яскравим прикладом кімнатного пристрою стане всеспрямована антена Mimo з посиленням 10 дБ. Компактні розміри дозволяють взяти її із собою. Після встановлення антену необхідно підключити кабелем до модему, і стабільний доступ гарантовано. Підходить для використання в умовах будинку, квартири чи транспорту.