Інтернет на дачі
У даному розділі пропонуються готові комплекти 4G обладнання, яке працює на дачних ділянках за містом. Дані комплекти працюють з будь-якою сім картою України (Київстар, Vodafone, Lifecell). Залежно від розташування населеного пункту необхідно підібрати оптимальний варіант обладнання. Звертайтесь, будемо раді допомогти Вам!
Доступ до Інтернету на дачі або в заміському будинку: умови підключення
Великі мегаполіси, міста та районні центри опоясані оптоволоконними лініями, що дають стабільний високошвидкісний інтернет. Найгірші справи із забезпеченням доступу до всесвітньої мережі у сільській місцевості. Оптоволоконні комунікації тут недоступні через фінансову чи технічну недоцільність. Поява останніх поколінь стандарту бездротового зв'язку допомогла усунути проблему.
Тонкості підключення підключення інтернету на дачі
Покриття від українських операторів Київстар, Vodafone та lifecell охопило практично всю країну. Зв'язок у форматі 3G та 4G забезпечує високу швидкість прийому та передачі інформації. Провайдери працюють на високих частотах 1800/2600 МГц та 900 МГц. Мережі 4G LTE відкривають доступ до високошвидкісного інтернету у сільській місцевості та віддалених регіонах.
Перш ніж почати облаштовувати у своєму будинку точку доступу до всесвітнього павутиння, необхідно уточнити низку аспектів:
- Визначити який із стільникових операторів має найбільш стабільне покриття у цій місцевості.
- Уточнити розташування базової станції, радіус дії її передавальних пристроїв, з'ясувати відстань від вежі до будинку.
- Поспілкувавшись із сусідами та знайомими, які проживають у вашому населеному пункті та користуються інтернетом, дізнатись яка швидкість інтернету, чи змінюється вона залежно від часу доби.
- Який із провайдерів найбільш ефективний у регіоні та яке обладнання може забезпечити якісне з'єднання.
Тарифний план: залежність від потреби трафіку
Тариф вибирають з урахуванням власної потреби у поєднанні, яка залежить від цілей та завдань, поставлених користувачем. Для пошуку інформації, спілкування в месенджерах, обміну файлами та поштовими повідомленнями достатньо місячного обсягу в 20 – 30 Гб. Якщо до мінімального використання додати перегляд відео та прослуховування музичного контенту, то витрата зросте до 100 Гб на місяць. При необхідності перегляду фільмів та ресурсомісткого геймінгу в режимі реального часу, слід придбати пакет із 300 Гб або купити безлімітний тарифний план. В умовах заміського будинку для користування всією сім'єю це найвигідніший варіант.
Мережеве обладнання
Перед покупкою мережного обладнання визначають кількість пристроїв, які потребують підключення, їх розташування і технічний потенціал передбачуваних девайсів.
Організація інтернету для одного гаджета
Доступ до Інтернету для одного пристрою забезпечить класичний 4G USB модем. Компактний прилад формою нагадує флеш-накопичувач, підключається до гаджета, після автоматичного налаштування драйверів забезпечує стабільне інтернет з'єднання з високою швидкістю прийому-передачі.
Пристрій точки доступу
Для роботи в мережі одночасно кількох пристроїв використовують Wi-Fi роутер. Розрізняють кілька сучасних девайсів, здатних стати точкою доступу через локальну мережу Wi-Fi:
- 3G/4G LTE USB Wi-Fi модеми застосовують, якщо девайси розташовуються на відстані не більше 10-12 метрів, а їх кількість не перевищує 10 одиниць. Прилади підтримують антенну технологію MIMO, яка дозволяє збільшити якість сигналу та прискорити прийом-передачу інформації.
- Мобільні 3G/4G WiFi роутери відносяться до автономних пристроїв. Мініатюрна вага та компактні розміри підтримують транспортування, технічний потенціал гарантує легке налаштування, стабільний доступ та високу швидкість з'єднання.
- Стаціонарні 3G/4G WiFi роутери - це прилади, що встановлюються на столі чи іншій горизонтальній поверхні. Прилади здатні забезпечити сигнал WiFi в радіусі 50 м, гарантують підключення 32 - 64 пристроїв, що є ідеальним рішенням для заміського будинку або дачі.
Посилення сигналу та швидкості 4G інтернету на дачі
При слабкому сигналі БС оператора його можна посилити за рахунок установки антени спрямованої дії. Майже всі аксесуари мають відповідні роз'єми для підключення. У сільській місцевості використовують два види 3G/4G диполів: панельні та типу Хвильовий канал. Рекомендується купувати антени, що підтримують технологію MIMO 2×2, що покращує якість сигналу та прискорює прийом-передачу інформації 2 – 2,5 рази. Антена встановлюється зовні будівлі, кріпиться на стіні будинку за допомогою кронштейна або на щоглі, що стоїть окремо. Спрямовується у бік БС оператора.