Power Bank
Сучасні смартфони - це не тільки зручний засіб комунікації, яким покликаний стати телефонний апарат, а й цілий окремий технічний світ з додатковими функціями, які значно полегшують життя їх власникам. На відміну від своїх попередників - кнопкових мобільних і перших сенсорних смартфонів - вони зручніші, але, в той же час, через велику кількість "наворотів" їх акумулятори на порядок слабше. Якщо старіші моделі можуть використовуватися від 3 до 10 днів, то сучасні гаджети в режимі активного користування прослужать всього однієї-двох діб. Що ж робити, коли виникла нагальна необхідність зарядці акумулятора, а поблизу немає розеток або і зовсім зарядного пристрою?
Що ж таке Power Bank для смартфона?
Звичайно, для продовження роботи батареї в сучасних моделях існує багато способів, таких як:
- відключення віджетів, функцій і додатків, які витрачають заряд акумулятора;
- вмикати енергозберігаючу заставку з допомогою налаштувань, який не дуже зручний тим, що значно падає яскравість екрану;
- покупка додаткової батареї - зручний спосіб, але деякі моделі смартфонів виготовлені так. що акумулятор неможливо замінити без звернення до сервісного центру;
- використання мобільного зарядного пристрою, який називається Power Bank.
Універсальний акумулятор, або Power Bank - це справжній порятунок для активних користувачів смартфонів. Універсальна батарея функціонує досить просто - в корпус вбудовані кілька елементів живлення, до яких можна підключитися за допомогою звичайного USB або іншого роз'єму, що підходить під конкретну модель телефону.
На ринку України сьогодні представлена велика кількість різних акумуляторів Power Bank, які відрізняються обсягом батареї, її типом і якістю, зовнішнім виглядом пристрою і кількістю USB - роз'ємів, комплектацією та матеріалами з яких виготовлений корпус. Всі ці деталі впливають на цінову політику портативних зарядних пристроїв, їх довговічність і надійність. Купити Power Bank сьогодні можна в магазинах з технікою або на інтернет-майданчиках, де вибір значно більше, а ціна - нижче.
Яка ємність зарядного Power Bank буде оптимальною для смартфона?
При виборі зовнішньої батареї основним фактором, що впливає на покупку, ставати ємність акумулятора. Вона вимірюється в величині міліампер-годинник (мАг) і вказується в описі пристрою. Від ємності батареї безпосередньо залежить вага і розмір Power Bank. В якості елементів живлення в більшості пристроїв використовуються популярні батареї: літій-полімерна (Li-Pol) або літій-іонна (Li-Ion). Вибір моделі Power Bank обумовлений ємністю пристрою, для якого він призначений. Якщо у Вас смартфон з батареєю 2500 мА, то має сенс придбати зовнішній акумулятор ємністю не менше 3000 мАг - таким чином, Ви зможете продовжити використання гаджета в 1,5 рази. Якщо Ви плануєте заряджати планшет, то має сенс придбання зовнішнього акумулятора з ємністю не менше 4000 мАг.
Скільки разів можна зарядити смартфон, використовуючи один заряд зовнішнього акумулятора?
Це питання - одне з найбільш популярних при виборі Power Bank. Багато вираховують кількість можливих зарядок просто поділивши ємність батареї повербанк на ємність батареї гаджета. Наприклад, якщо заряд зовнішнього акумулятора 5000, а заряд батареї смартфона - 2500, то другий можна буде зарядити два рази. Це не зовсім так. Є дві основні причини, за якими неможливе повне використання заряду Power Bank:
- саморазряд батареї (будь-який акумулятор має навіть незначний саморозряд, а згодом цей показник тільки збільшується);
- на кожному етапі зарядки гаджета втрачається деяка частина енергії (різниця між вихідним і вхідним напругою, яке стабілізується при зарядці смартфона, призводить до втрати енергії);
Таким чином, перш ніж купити Power Bank потрібно враховувати ємність батареї для одного або декількох повноцінних використань, а значить - з запасом 20-30%.
Яку універсальну батарею вибрати?
Вибираючи зовнішній акумулятор, природно хочеться, щоб його ємності було досить на кілька зарядок смартфона або завжди була можливість підживити не тільки мобільний, а й, наприклад, планшет або будь-який інший сумісний заряджається гаджет. Потрібно враховувати той факт, що чим ємнісного зарядного Power Bank, тим він більше і важче. У такому випадку для транспортування доведеться носити з собою сумку або використовувати одяг з кишенями, що не завжди зручно. Не завжди може знадобитися повний заряд батареї смартфона або потрібно всього лише продовжити "життя" пристрою, щоб дістатися до звичайного зарядного. Для таких ситуацій передбачені компактні моделі Power Bank. Вони відрізняються лаконічним дизайном, невеликою ємністю батареї і маленьким розміром. Деякі з них можна навіть носити в якості брелока, а інші сконструйовані у вигляді чохла для смартфона. Перш ніж купити Power Bank - чохол потрібно обов'язково перевірити чи підходить він до Вашої моделі. Обсяг батареї таких зовнішніх акумуляторів зовсім невеликий і його вистачає на половину або одну повну зарядку телефону.
Це основні характеристики, якими необхідно керуватися при покупці Power Bank. Велика кількість моделей зовнішніх акумуляторів дозволяють підібрати ідеальний варіант для будь-якого пристрою. Якість зовнішніх акумуляторів залежить від виробника і, звичайно, залишається на висоті, адже кожна відома компанія-розробник хоче роздобути ще одного задоволеного клієнта і підвищити свій рейтинг. Перед покупкою рекомендують ознайомитися з відгуками покупців пристрою і його оглядами або тест драйвами.